Останнім часом в ЗМІ згадується моє прізвище в контексті судових процесів, пов’язаних з ініціюванням мною у 2014 році міжнародних санкцій щодо Януковича і його оточення.

В цьому контексті екс-першим заступником глави АП А.Портновим ініційовані судові процеси проти ЄС у Люксембурзі та проти мене у Брюсселі.

Я не хвилююся з приводу цих процесів і вважаю, що займав законну, принципову і державну позицію.

Хочу також повідомити, що не маю відношення до пропозицій застосування санкцій проти Портнова, тому що на той момент працював на посаді керівника Генеральної прокуратури України приблизно тиждень, а документ, підписаний мною проти нього на адресу ЄС був сукупним продуктом активістів громадянського суспільства і відповідальних за цей напрямок чиновників.

Переконаний, що на той момент було дуже важливим не допустити можливої втрати Україною прав на вкрадене колишнім президентом майно і кошти українців, а тому діяти треба було рішуче і швидко.

Ініціціатива ГПУ щодо застосування санкцій проти цих осіб полягала також в необхідності терміново зупинити операції з їх активами.

Тому можливо, що стосовно Портнова співробітники прокуратури, що завізували і направили в ЄС ці документи не мали необхідних доказів, а зробили це на випередження з превентивною метою.

Також нагадую, що я пропрацював на посаді керівника ГПУ всього три місяці і розпочав цю дуже важливу роботу по поверненню вкрадених у держави активів. А у моїх наступників було достатньо часу і можливостей довести провину зазначених осіб і процесуально закінчити розпочату мною справу.

Також загальновідомо, що вже після мого звільнення органами прокуратури пану Портнову було інкріміновано привласнення своєї ж зарплати в університеті, яке розслідується вже більше року і є пародією на кримінальне провадження.

Думаю, що розслідувати великою слідчою групою більше року справу про 800 гривень зарплати дискредитує і державну владу і мету міжнародних санкцій.

Тому вважаю, що пану Портнову треба адресувати претензії до тих, хто листувався з його приводу з Радою ЄС і висунув проти нього кумедне звинувачення.

В свою чергу, я готовий відповісти на будь-які запити міжнародних судових установ, в яких оскаржується справа щодо санкцій Портнова і пропоную вважати цей конфлікт вичерпаним.

Обозреватель, 07 октября 2015 года